English (Boxing)
forearm blow [correct]
OBS: Rules/refereeing.
French (Boxe)
coup de l'avant-bras [correct, nom masculin]
OBS: Règlement/arbitrage.
Spanish (Boxeo)
golpe de antebrazo [correct, nom masculin]